TrueWineStory.com a řízení distribuce objednávek vín

Tak tuhle zakázku jsem si opravdu užil. Víno, Morava… ihned se mi vrátily vzpomínky z návštěv akcí Otevřených sklepů a večerních cimbálovek.

Majitel e-shopu TrueWineStory.com mě oslovil s prosbou o vytvoření workflow, které se bude starat o řízení distribuce objednávek vín. Nejednalo se o typický způsob distribuce, protože dodavateli jsou hlavně rodinná vinařství.  Automatizovaný proces trochu zaváněl BPMN enginem, který nasazujeme větším klientům. U této zakázky jsem si ale vystačil s jednoduchou aplikací s administračním rozhraním pro sledování stavů expedic.

Součástí procesu byl rozpad jedné objednávky z Shoptetu na podprocesy pro jednotlivé dovatale. Ti obdrželi vlastní faktury a dodací listy. Zákazník také musel být informován o expedici jedntolivých částí dodávky.

Výzvou pro mě byla zpětná změna stavu objednávek v Shoptetu. Shoptet totiž nedisponuje žádným API, které by umožňovalo strojovou změnu. Řešení jsem našel v headless browseru, který simuluje chování člověka. Přihlásí se do administrace e-shopu a kliknutím změní stav objednávky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.