Shoptet, Pohoda a skladová zásoba

V poslední době se na mě obrátilo několik zákazníků s podobným dotazem. Jak z Pohody do Shoptetu přenést pouze skladovou zásobu? I v případě, že modul pro komunikaci s Pohodou využívají, existuje několik důvodů, proč směrem do Pohody nemohou produkty synchronizovat. Zároveň se spokojí s ručním exportem a importem.

Upozornění – připravuji vylepšenou synchronizaci Pohody a Shoptetu

Připravil jsem potřebné soubory (zasoby_in.xml a transformace.xsl), které si můžete stáhnout z https://github.com/krabicka/pohoda-shoptet/archive/master.zip. Archiv rozbalte a soubory umístěte kamkoli na pevný disk.

1) Úprava IČ – soubor zasoby_in.xml otevřete např. v Poznámkovém bloku (ne ve Wordu nebo Wordpadu) a upravte tag „ico“. Hodnota se musí shodovat s IČ u vaší účetní jednotky v Pohodě.

2) Otevřete nástroj XML import/export

3) Vyberte cesty k souborům a vše nastavte dle obrázků. Pozn.: soubor v poli „Výstupní složka nebo soubor (response)“ v tuto chvíli neexistuje. Pohoda nám jej po úspěšném exportu vytvoří.

4) Po kliknutí na tlačítko „Další“ se vám otevře poslední okno, na kterém je zobrazen výsledek exportu. Tlačítkem „Otevřít cílovou složku“ si můžete ulehčit cestu k nalezení výstupního souboru. Ve složce hledejte soubor zasoby_out.xml_trn_o1.xml. Původně jsme sice nastavovali cestu k soboru zasoby_out.xml, ten ale obsahuje data v originálním formátu Pohody. My potřebujeme výstupní data která prošla transformační šablonou a ty Pohoda pojmenuje jako zasoby_out.xml_trn_o1.xml.

Import produktů do Shoptetu

Jedna myšlenka na “Shoptet, Pohoda a skladová zásoba”

  1. Pozor na to, že ruční import „rozsvítí“ všechny produkty, které jsou v něm obsaženy.

    Tzn. Pokud z Pohody půjde info o stavu skladu 0 a v Shoptetu je produkt skrytý, po importu bude viditelný. A to je u dosti e-shopů celkem problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.